Bart en Wendy Boonen-Ras
Omschrijving
Verzameltuin met borders in verschillende stijlen, meer dan 500 soorten vaste planten, heesters en bomen. De eigenaars zijn altijd op zoek naar speciale planten waaronder kuipplanten, vleesetende planten, schaduwplanten, bomen met speciale kenmerken qua bladvorm, stam of bloei.
Tuin van de toekomst - biodiversiteit
In de tuin wordt geprobeerd om zoveel mogelijk biodiversiteit te creëren door de aanleg van een bloemenakkertje, amfibieënvijvertjes, takkenwal, aanplant van klimaatbomen, eigen compost, stapelmuurtje en nog zoveel meer. Dat we de biodiversiteit een handje moeten helpen, daar is geen twijfel over mogelijk. Open Tuinen is de ideale inspiratiebron voor wie daarmee aan de slag wil gaan. Om die inspiratie ook in de praktijk om te zetten, organiseren we tijdens de focusdagen in elke provincie workshops ‘Verhoog de biodiversiteit in je tuin’. Samen met een Vlaco-deskundige ga je in een open tuin op rondleiding en ontdek je hoe biodiversiteit daar een plek krijgt en welke keuzes de tuineigenaars maakten. De rondleidingen starten op een vast tijdstip. Vooraf inschrijven is aangewezen, want het aantal plaatsen is beperkt.
Inschrijven voor de workshop op 28 juni kan onderaan deze pagina
Openingsdata
Vrije bezoekdag
Openingsuren
OPGELET! Door de hitte zal deze tuin op zaterdag 27 juni enkel open zijn van 9u tot 12u
Andere dagen open van 10u tot 17u
Andere dagen open van 10u tot 17u
Prijs voor leden Landelijke Gilden
1 euro
Prijs voor niet-leden
2 euro
Parkeerinformatie
Parkeren kan in de straat voor ons huis en de aanpalende buren.
Praktische info
Tuin info
Tuintype
Klimaat- en ecologische tuinen
Collectietuinen
Subtype
Verzameltuin met een liefhebberij voor specialere bomen, heesters en vasteplanten.
Surface
21 are
Age
15 jaar
Creation
Eigen ontwerp
Adres
Directions
Vanuit het centrum richting Budel rijden, op het kruispunt bij de Krispashop links afslaan naar de Abdijstraat. Dan een kilometer rechtdoor blijven rijden en u arriveert op Koleneind 78.








